Zwierze w domu – minusy

Zastanawiasz się czy nie kupić sobie domowego pupila? Nieważne czy pies, czy kot czy nawet złota rybka. W każdym przypadku zwierzak to obowiązek. Istnieje rzecz jasna cała masa zalet wynikających z posiadania zwierzęcia ale niestety sporo także i minusów. Po pierwsze, to dla wielu utrapienie. Zamiast chwili wytchnienia po całym dniu pracy i posiedzenia wygodnie na kanapie, konieczne okazuje się wyjście na zewnątrz i przespacerowanie się z psem. Po drugie, musimy być zawsze punktualni, bez względu na to czy chce nam się czy nie, czy jesteśmy zdrowi czy chorzy, czy mamy czas czy nim nie dysponujemy.

Niezależnie od sytuacji, praktycznie https://prooil.pl/sklep/content/9-roboty-ziemne-i-transport zawsze musimy być gotowi, bo potrzeby pupila stawiają nas na równe nogi. To w końcu istota żywa, która także musi być otoczona troską. Tak jak my musimy iść do toalety, tak samo i piec czy kot muszą załatwić swoje potrzeby. Tak jak nam potrzebny jest spacer i sport, tam samo i pies czy kot muszą się wyhasać, tym bardziej, że przebywają na stale w zamkniętych czterech ścianach bloku, co nie jest środowiskiem zbyt komfortowym dla lubiącym otwartą przestrzeń oraz dzikość zwierzaków. Po trzecie, zwierzę to dodatkowe koszty i to niekiedy całkiem spore. Szczególnie drogie okazuje się zainwestowanie w futrzaka Blaty granitowe kuchenne Włocławek rasowego, który musi być specjalistycznie karmiony i pielęgnowany.

Takie akcesoria, karma czy nawet wizyty u weterynarza potrafią naprawdę słono kosztować właścicieli. Jeszcze czymś innym okazują się wydatki związane ze szczepieniami oraz zakupem asortymentu, jaki nasz pies czy kot potrzebuje. W związku z tym, to nie jest parę złotych miesięcznie traconych na karmę z pobliskiego sklepu zoologicznego, ale duże dodatkowe obciążenie finansowe.

Minusem posiadania zwierzaków, w tym zwłaszcza futrzaków, jest też alergia, jaka często występuje na futro psów czy kotów, a nawet chomików i świnek morskich. Ciężko jest to wytłumaczyć w szczególności małym dzieciom, które zawsze marzą o posiadaniu własnej żywej istotki. Na koniec jeszcze wzmianka o tym, czego warto się spodziewać, mając do czynienia ze szczeniakiem. Takie zwierzę nie tylko bardzo brudzi, ale też gryzie wszystko, co wpadnie mu w pysk . Po mieszkaniu walają się jego włosy, wszędzie mokro od kapiącej z pyska śliny, trzeba chować bardziej wartościowe przedmioty typu skórzane buty czy torby, aby nie dopuścić do tego, by stały się smacznym kąskiem dla naszego pupila. Niemniej jednak wystarczy parę dni z jakimś zwierzątkiem i nie tylko dziecko, ale i osoba dorosła po prostu się przyzwyczaja i nie wyobraża sobie dalszego życia bez tego ważnego członka rodziny.